Her Sözcüğü Bir Aşk İlanı Gibi Duyumsuyorum

https://www.kitapaktif.com/Her-Sozcugu-Bir-Ask-Ilani-Gibi-Duyumsuyorum,PR-200411.html.

Responsive image
YAZAR
Henrik Nordbrandt
DOSYA BOYUTU
9,13 MB
YAYIN TARIHI
2012
DIL
Türkçe
ISBN
9789750714504

PDF formatında Her Sözcüğü Bir Aşk İlanı Gibi Duyumsuyorum. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Her Sözcüğü Bir Aşk İlanı Gibi Duyumsuyorum kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Henrik Nordbrandt çağdaş Danimarka şiirinin en önemli temsilcilerinden biridir. Çocukluğu Soğuk Savaş'ın sürdüğü yıllarda kentsoylu bir çevrede geçmiş; nitekim, ilk şiirlerinde kentlerdeki toplumsal çözülmeyi işlemiştir. Ama 1970'lerin başından itibaren sık sık geldiği, daha sonra da şiirlerinde motif ve kulis olarak kullandığı Ege-Akdeniz yöresi, Türkiye ve Yunanistan, şairin hem yaşamında hem de şiirinde bir dönüm noktası olmuştur. 1980-2000 arasında uzun sürelerle Türkiye'de kalan ve Türkçe öğrenen Nordbrandt'ın, Kavafis, Yunus Emre ve Orhan Veli gibi şairlerin etkisiyle oluşturduğu şiir yöntemi, Danimarka edebiyatında benzeri olmayan şiirlerini yaratmasına zemin oluşturmuştur.Özlemden öleceğim sevgilim:Denizden uzak,denizin özleminden;dağlardan uzak,dağların özleminden.Öleceğim, geri gelirsen,şu bomboş odamdakigüllerin özleminden.Sayfa Sayısı: 208Baskı Yılı: 2012Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 


İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Her Sözcüğü Bir Aşk İlanı Gibi Duyumsuyorum-Henrik Nordbrandt. Henrik Nordbrandt çağdaş Danimarka şiirinin en önemli temsilcilerinden biridir.